A prođe i veliki derbi …

0
1917
A prođe i veliki derbi ...

Prođe i veliki derbi, duel između domaćih Smederevaca i gostiju iz Kragujevca u okviru 6. kola Jelen Super Lige, meč od koga su oba tima imala velika očekivanja. Na kraju ipak i jedni i drugi polovično zadovoljni, sa podeljenim podovima uz rezultat 2:2.

Fudbaleri Smedereva i Radničkog iz Kragujevca su meč odigrali pred nešto više od 1000 gledalaca. To dovoljno govori o kvalitetu srpskog fudbala ako uzmemo u obzir da su na mečevima ova dva rivala, svojevremeno u nižim rangovima takmičenja, tribine stadiona bile ispunjene sa po nekoliko hiljada, pa čak i 15-ak hiljada gledalaca.

No, vratimo se ovom duelu. Gosti su poveli već u prvoj polovini prvog minuta, na samom startu meča i u prvoj akciji golom kapitena Spalevića. Oštar udarac, lopta se odbila u mrežu od stative i bilo je 0:1.

FK Smederevo - Radnički 1923

Domaći fudbaleri izjednačili su početkom drugog poluvremena, u 52. minutu golom Živkovića. To je ujedno bio i prvi gol fudbalera Smedereva od početka sezone.

Samo 10-ak minuta kasnije, Radnički nije iskorstio jedanaesterac, Spalević je pogodio prečku. Na odbijenu loptu je natrčao Svojić ali ni on nije bio precizan.

Pred sam kraj meča još dva gola, po jedan sa obe strane. Najpre je u 83. minutu Živković doveo Smederevo u vođstvo pogotkom sa oko 40 metara. Smederevo je tim golom bilo na pragu prve prvenstvene pobede ove sezone, ali 5 minuta kasnije, u 88. minutu Mišković izjednačuje rezultat.

Sve u svemu, jedna bezvezna utakmica, derbi koji to siguno nije više, osim možda na papiru. Utakmica u kojoj su možda više šansi za gol imali gostujući fudbaleri Radničkog, a posle koje oba tima ostaju na začelju prvoligaške tabele sa podjednakim učinkom: 0 pobeda, 4 nerešena rezultata i po 2 poraza,