PROGRAM 126. SMEDEREVSKE JESENI

0
1497
Smederevska Jesen 2007

PROGRAM 126. SMEDEREVSKE JESENI

Ove godine tradicionalna manifestacija Smederevska Jesen, koja se održava po 126. put, biće obeležena nizom kulturnih, muzičkih i sportskih događaja tokom celog meseca septembra. Uz fotografije od prethodne godine (preuzete sa www.smederevskajesen.com) dole možete pogledati kompletan program za mesec septembar sa svim dešavanjima i kompletnom satnicom manifestacije. Takodje, fotografije sa prethodno održanih manifestacija i pregled događaja ranijih godina možete pogledati na našem sajtu ovde.

Smederevska jesen - Gradski Trg
Smederevska jesen – Gradski Trg

SUBOTA 31.08.2013.
9,00-20,00 Gradski trg: Street fudbal / Turnir 16 ekipa uz učešće dečaka i devojčica starosti od 7 do 14 godina
19,00 Bazen Smederevo: Otvoreno prvenstvo Smedereva u mini vaterpolu

NEDELjA 1. 09.2013.
1 – 30.09.2013. Istorijski arhiv: Izložba fotografija / Izložba fotografija davnih manifestacija ”Smederevske jeseni”
9,00-20,00 Gradski trg: Street fudbal / Turnir 16 ekipa uz učešće dečaka i devojčica starosti od 7 do 14 godina
19,00 Bazen Smederevo: Otvoreno prvenstvo Smedereva u mini vaterpolu

SREDA 4. 09.2013.
19,00 Muzej u Smederevu: “Plovidba kroz istoriju”/ Izložba modela brodova; Autor: Zlatko Pajić; Izložba će biti otvorena do 5.10.2013.

ČETVRTAK 5. 09.2013.
12,00 Centar za kulturu Smederevo: Otvaranje privredne izložbe
13,30 Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju: „Vratimo se prirodi – značaj organske poljoprivrede i njene perspektive“ / Organizacija Regionalne privredne komore Požarevac i Grada Smedereva
19,00 Galerija savremene umetnosti: Izložba ULAZ / Izložba Udruženja likovnih i primenjenih umetnika Smederevo Izložba traje do 30.09.2013.
21,00 – 00,00 Vinski grad: “Banatski kicoši” / koncert

PETAK 6. 09.2013.
9,00-18,00 OŠ “Dimitrije Davidović”, OŠ “Dr Jovan Cvijić”, Tehnička škola, Dvorana Smederevo: Međunarodni rukometni turnir / Turnir za dečake i devojčice u tri kategorije 1998, 2000. i 2001. godište
14,00 Veliki grad Smederevske tvrđave: Otvaranje izložbe seoskih dvorišta
15,00 Vinski grad: Otvaranje Vinskog grada / Prezentacija degustacija i prodaja vina svakog vikenda od 10,00 do 01,00. Živa muzika od 19,00 do 22,00.

Smederevska jesen - Muljanje grožđa
Smederevska jesen – Muljanje grožđa

18,00 – 19,00 SVEČANI DEFILE

Smederevska jesen - Svečani defile
Smederevska jesen – Svečani defile
Smederevska jesen - Svečani defile
Smederevska jesen – Svečani defile
Smederevska jesen - Svečani defile
Smederevska jesen – Svečani defile

19,00 – 21,00 Gradski trg: Predstavljanje karnevalskih grupa
19,00 – 22,00 Vinski grad: Muzika uživo / U organizaciji smederevskih vinara
20,00 – 22,00 Mali grad Smederevske tvrđave
SVEČANO OTVARANjE MANIFESTACIJE ”Smederevska jesen 2013”
“Dunav tiho teče” Ansambl Ministarstva odbrane ”Stanislav Binički”, dirigent: Vojkan Borisavljević; Scenario: Dragan Aleksić; Učestvuju: Snežana Savić, Merima Njegomir,Danka Stojiljković, Žarko Dančuo, Marko
Kalajanović; Voditelj: Rade Marjanović
21,00 – 21,45 Gradski trg: ”Ples bez granica” – Najbolje plesne grupe Srbije / Nastup plesnih grupa: Fly, Dream team, Elektra, Plesni studio Olja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool, La Luna, Continuum, Swing, UV Dens, Mystique
21,45 – 22,00 Gradski trg: Stand -up komedija
22,00 Gradski trg: “Frajle”/ Koncert
6 – 30.09.2013. Narodna biblioteka Smederevo Pozajmno odeljenje: “Jesenja pesma” / Izložba knjiga
6 – 30.09.2013. Narodna biblioteka Smederevo Dečje odeljenje: “Jesen je drugo proleće, gde je svaki list u stvari cvet” / Izložba knjiga
6 – 30.09.2013. Narodna biblioteka Smederevo Naučno odeljenje: ”Zraka sjajna ognja besmrtnoga” ; Povodom 200 godina od rođenja Petra Petrovića Njegoša / Izložba knjiga
6 – 30.09.2013. Seoski ogranci Narodne biblioteke Smederevo: “Bogata jesen u mom zavičaju” Izložba knjiga

SUBOTA 7. 09.2013.
9,00 – 20,00 Košarkaški teren – Veslački klub ili sala OŠ „Dr Jovan Cvijić“: „Memorijalni košarkaški turnir kadeta „Nikola Marinković – Žaki“
09,00-18,00 OŠ „Dimitrije Davidović“, OŠ „Dr Jovan Cvijić“, Tehnička škola, Dvorana Smederevo: Međunarodni rukometni turnir / Turnir za dečake i devojčice u tri kategori je 1998, 2000. i 2001. godište
9,00 Veslački klub: Turnir u boćanju
11,00 Dunav Ispred Brodarskog kluba „Metalac“: Jedriličarska regata
11,00 – 14,00 Veliki grad Smederevske tvrđave: Turnir u atletici / Sportski program Društva za sport i rekreaciju invalida
12,00 – 17,00 Mali grad Smederevske tvrđave: Obeležja srednjovekovne prestonice
12,00 – 13,00 Gradski trg: Program predškolskih ustanova
12,00 – 15,00 Šah klub Smederevo: Omladinski šahovski turnir / Turnir ša hista do 18 godina Smedereva, Požarevca i Grocke
13,00 – 15,15 Gradski trg: Smotra folklora Folklori podunavskih gradova
13,00 Dvorana Smederevo: Međunarodna košarkaška utakmica KK „Smederevo“ – KK „Krajola“ (Rumunija)
17,00 – 18,00 Gradski trg: Festivalski radio studio
18,00 – 20,30 Gradski trg: Smotra veterana folklora
18,00 Bazen Smederevo: Seniorski vaterpolo turnir
19,00 – 22,00 Vinski grad: Muzika uživo / U organizaciji smederevskih vinara
20,00 – 22,00 Mali grad Smederevske tvrđave: „Smederevo grade od starina“ / Učestvuju: Nada Obrić, Anđelka Govedarović, Azemina Grbić, Raša Pavlović, Nedeljko Bilkić, Dragan Pantić Smederevac; Orkestar: Branimira Đokića
20,30 – 20,45 Gradski trg: Stand -up komedija
20,45 – 21,45 Gradski trg: Ples bez granica – Najbolje plesne grupe Srbije / Nastup plesnih grupa: Fly, Dream team, Elektra, Plesni studio Olja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool, La Luna, Continuum, Swing, UV Dens, Mystique
21,45-22,00 Gradski trg: Stand -up komedija
22,00 Gradski trg: „Riblja čorba“ / Koncert

NEDELjA 8. 09.2013.
9,00-18,00 OŠ „Dimitrije Davidović“, OŠ „Dr Jovan Cvijić“, Tehnička škola, Dvorana Smederevo: Međunarodni rukometni turnir / Turnir za dečake i devojčice u tri kategori je 1998, 2000. i 2001. godište
10,00 – 13,00 Stara streljana: Turnir u pikadu / Sportski program Društva za sport i rekreaciju invalida
11,00 Dunav Ispred Brodarskog kluba „Metalac“: Jedriličarska regata
12,00 – 17,00 Mali grad Smederevske tvrđave: Obeležja srednjovekovne prestonice
12,00-13,00 Gradski trg: Program predškolskih ustanova
12,00 – 16,00 Dunavski kej: Takmičenje u pripremanju riblje čorbe
13,00 – 15,30 Gradski trg: Smotra folklora / Folklori podunavskih gradova
17,00 – 17,30 Gradski trg: Festivalski radio studio
17,30 Gradski trg: Zatvaranje izložbe seoskih dvorišta, Dodela zahvalnica
18,00 Bazen Smederevo: Seniorski vaterpolo turnir
18,00 – 20,30 Gradski trg: Smotra folklora / Folklori podunavskih gradova
19,00 – 22,00 Vinski grad: Muzika uživo / U organizaciji smederevskih vinara
20,30 – 20,45 Gradski trg: Stand -up komedija
20,45 – 21,45 Gradski trg: Ples bez granica – Najbolje plesne grupe Srbije / Nastup plesnih grupa: Fly, Dream team, Elektra, Plesni studio Olja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool, La Luna, Continuum, Swing, UV Dens, Mystique
21,45 – 22,00 Gradski trg: Stand -up komedija
22,00 Gradski trg: Sanja Ilić & Balkanika / Koncert

UTORAK 10.09.2013.
Narodna biblioteka Smederevo: Eliksir tolerancije I – Program ja lično, „Sve moje ljubavi“ Kreativna radionica
Učestvuju: učenici II razreda OŠ „Dimitrije Davidović“

ČETVRTAK 12. 09.2013.
19,00 Muzej u Smederevu: „Brodogradnja u vreme kneza Miloša“
Učesnici: mr Gordana Karović, muzejski savetnik u Muzeju nauke i tehnike u Beogradu, Zlatko Pajić, brodomodelar, Tatjana Gačpar, direktor Muzeja u Smederevu
Narodna biblioteka Smederevo: Književni četvrtak / Promocije knjiga zavičajnih autora

PETAK 13. 09.2013.
15,00 – 21,00 Veliki grad Smederevske tvrđave: „Moje mesto“ / Predstavljanje turističke ponude gradova, promocija najznačajnijih manifestacija, etno izložba (riznica kulturnog nasleđa), predstavljanje KUD-ova, izložba suvenira
18,00 -20,00 Karađorđeva ulica: Atletika – ulična trka
19,00 – 22,00 Vinski grad: Muzika uživo / U organizaciji smede revskih vinara
20,00 Gradski trg: Muzički sastav Stupovi / Gosti: Vesna i Koreni
20,00 Mali grad Smederevske tvrđave: „Dundo Maroje“, Kruševačko pozorište / Pozorišna predstava
21,00 – 21,45 Gradski trg: Ples bez granica – Najbolje plesne grupe Srbije / Nastup plesnih grupa: Fly, Dream team, Elektra, Plesni studio Olja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool, La Luna, Continuum, Swing, UV Dens, Mystique
21,45 Gradski trg: Stand -up komedija
22,00 Gradski trg: Plesno veče „Devojko mala“ / Beogradski plesni orkestar, dirigent: Vojkan Borisavljević

SUBOTA 14. 09.2013.
9,00 – 12,00 Streljana: Turnir u streljaštvu / Sportski program Društva za sport i rekreaciju invalida
17,00 – 19,00 Karađorđev dud: Gimnastika na otvorenom / Nastup gimnastičara
10,00 -12,00 Veliki grad Smederevske tvrđave: Dečije sportske igre „Igrajmo se“ – Učiteljsko društvo Smederevo
12,00 -15,00 Šah klub Smederevo: Pionirski šahovski turnir / Turnir šahista uzrasta do 12 godina
17,00 -18,00 Gradski trg: Festivalski radio studio
18,00 – 21,00 Gradski trg: Smotra folklora
19,00 – 22,00 Vinski grad: Muzika uživo / U organizaciji smederevskih vinara
20,00-22,00 Mali grad Smederevske tvrđave: „Gospođa ministarka“, Teatar Pet / Pozorišna predstava
21,00 – 21,45 Gradski trg: Ples bez granica – Najbolje plesne grupe Srbije / Nastup plesnih grupa: Fly, Dream team, Elektra, Plesni studio Olja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool, La Luna, Continuum, Swing, UV Dens, Mystique
21,45 -22,00 Gradski trg: Stand -up komedija
22,00 Gradski trg: Zvezde Granda / Koncert

Balon hala Sportski centar Turnir veterana u tenisu

NEDELjA 15. 09.2013.
12,00 – 15,00 Prostorije GSSHO: Turnir u šahu / Sportski program Društva za sport i rekreaciju invalida
17,00 – 23,00 Mali grad Smederevske tvrđave: Smederevski astronomski vikendi Pokretna opservatorija Astronomskog društvo „Ruđer Bošković“
18,00-20,30 Gradski trg: Smotra folklora
20,30 – 20,45 Gradski trg: Stand -up komedija
20,45 – 21,45 Gradski trg: Ples bez granica – Najbolje plesne grupe Srbije / Nastup plesnih grupa: Fly, Dream team, Elektra, Plesni studio Olja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool, La Luna, Continuum, Swing, UV Dens, Mystique
21,45 – 22,00 Gradski trg: Stand -up komedija
22,00 Gradski trg: Dejan Petrović Big Bend / Koncert

Balon hala Sportski centar Turnir veterana u tenisu

UTORAK 17.09.2013.
Narodna biblioteka Smederevo: Eliksir tolerancije II – Program ja lično, „Gde živi ljubav?“ / kreativna radionica Učestvuju: učenici VII i VIII razreda OŠ „Dimitrije Davidović“

SREDA 18. 09.2013.
Stara kuglana: Turnir u kuglanju

ČETVRTAK 19. 09.2013.
Sala za stoni tenis, Sportski centar: Turnir veterana u stonom tenisu Narodna biblioteka Smederevo Književni četvrtak Stara kuglana Turnir u kuglanju
19,00-20,00 Gradski trg: Dečiji hor Radio Televizije Srbije Program za decu
19,00 – 22,00 Vinski grad: Muzika uživo / U organizaciji smederevskih vinara

PETAK 20. 09.2013.
20,00 – 22,00 Mali grad Smederevske tvrđave: „Buba u uhu“, Teatar Pet/ Pozorišna predstava
20,00 – 20,45 Gradski trg: Ples bez granica – Najbolje plesne grupe Srbije / Nastup plesnih grupa: Fly, Dream team, Elektra, Plesni studio Olja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool, La Luna, Continuum, Swing, UV Dens, Mystique
20,45 – 21,00 Gradski trg: Stand -up komedija
21,00 – 22,30 Gradski trg: „Vampiri“ / Koncert
22,30 – 22,45 Gradski trg: Stand -up komedija
23,00 Gradski trg: „Đura i mornari“/ Festivalska žurka
Sala za stoni tenis, Sportski centar Turnir veterana u stonom tenisu

SUBOTA 21. 09.2013.
7,00 – 13,00 Bageri u Radincu: Turnir u sportskom ribolovu Sportski program Društva za sport i rekreaciju invalida
10,00 – 20,00 Sala OŠ „Dr Jovan Cvijić“: Ženski odbojkaški turnir Učestvuju: ŽOK „Smederevo“, ŽOK „Dinamo“ Pančevo, ŽOK „Jagodina“
12,00 Karađorđev dud: Simultanka na otvorenom / Simultanka istaknutih velemajstora sa smederevskim šahistima
16,00 – 21,00 Dvorana Smederevo: Odbojkaški seniorski turnir / „OK „Smederevo“, dve superligaške i jedna prvoligaška ekipa
17,00 – 18,00 Gradski trg: Festivalski radio studio
18,00 – 20,30 Gradski trg: Smotra folklora
19,00 – 22,00 Vinski grad: Muzika uživo / U organizaciji smederevskih vinara
20,00-22,00 Mali grad Smederevske tvrđave: „Prijatelji zauvek“/ Koncert Jadranke Jovanović i Olivera Njega uz pratnju Umetničkog ansambla Ministarstva odbrane „Stanislav Binički“ dirigent: Vojkan Borisavljević
20,30 – 20,45 Gradski trg: Stand -up komedija
20,45 – 21,45 Gradski trg: Ples bez granica – Najbolje plesne grupe Srbije / Nastup plesnih grupa: Fly, Dream team, Elektra, Plesni studio Olja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool, La Luna, Continuum, Swing, UV Dens, Mystique
21,45 Gradski trg: Stand -up komedija
22,00 Gradski trg: „Galija“ / Koncert

NEDELjA 22. 09.2013.
11,00 – 16,00 Dvorana Smederevo: Odbojkaški seniorski turnir OK „Smederevo“, dve superligaške ijedna prvoligaška ekipa
17,00 – 23,00 Mali grad Smederevske tvrđave: Smederevski astronomski vikendi Pokretna opservatorija Astronomskogdruštva „Ruđer Bošković“
18,00 – 20,30 Gradski trg: Smotra folklora
19,00 Dvorana Smederevo: Rukometna utakmica RK „Smederevo“- RK „Partizan“
20,00 Mali grad Smederevske tvrđave: Etno – džez trio Turska / Učestvuju: TahirAydoğdu, Cihat Gencer, Mehmet EmnSeyfelioğlu
20,30 – 20,45 Gradski trg: Stand -up komedija
20,45 – 21,45 Gradski trg: Ples bez granica – Najbolje plesnegrupe Srbije / Nastup plesnih grupa:Fly, Dream team, Elektra, Plesni studioOlja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool,La Luna, Continuum, Swing, UV Dens,Mystique
21,45 – 22,00 Gradski trg: Stand -up komedija
22,00 Gradski trg: Mambo stars / Koncert

PONEDELjAK 23.09.2013.
11,00 Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju: „Smederevski privredni forum“ Tema: Privredni razvoj Smedereva Okrugli sto: 1. Razvoj industrije i saobraćaja 2. Razvoj Smedereva i dijaspora

UTORAK 24. 09.2013.
11,00 Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju: „Smederevski privredni forum“ Tema: Razvoj poljoprivrede i prehram-bene industrije
Okrugli sto

SREDA 25. 09.2013.
11,00 Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju: „Smederevski privredni forum“ Tema: Strategija razvoja EU i Smederevo Okrugli sto:1. Smederevo – privredno – turistički potencijali i razvoj 2. Smederevo – regionalni turističkicentar

ČETVRTAK 26. 09.2013.
Narodna biblioteka Smederevo: Književni četvrtak / Promocije knjigazavičajnih autora
19,00 Dvorana Smederevo: Međunarodna košarkaška utakmica / Prijateljska utakmica između KK „Megavizura“ i KK „Turova“ iz Poljske
11,00 Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju: „Smederevski privredni forum“ Tema: Preduzetništvo – efektivannačin zapošljavanja
Okrugli sto:1. Preduzetništvo mladih 2. Žene i preduzetništvo 3. Lokalni ekonomski razvoj – uloga izadaci u razvoju preduzetništva

PETAK 27. 09.2013.
Narodna biblioteka Smederevo: „Jesen u mom zavičaju“ / Etno radionica Učestvuju: Slađana Milovanović i učenici OŠ „Dr Jovan Cvijić“
19,00 – 22,00 Vinski grad: Muzika uživo / U organizaciji smederevskih vinara
19,30 – 20,15 Gradski trg: „Ples bez granica“ / Najbolje plesnegrupe Srbije. Nastup plesnih grupa: Fly,Dream team, Elektra, Plesni studioOlja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool,La Luna, Continuum, Swing, UV Dens,Mystique
20,15 – 20,30 Gradski trg: Stand -up komedija
20,30 – 21,45 Gradski trg : Best Beat Tribute band / Koncert
21,45 – 22,00 Gradski trg: Stand -up komedija
21,30 – 23,30 Gradski trg: „Kerber“/ Koncert

SUBOTA 28. 09.2013.
10,00 – 13,00 Kuglana: Turnir u kuglanju / Sportski program Društva za sport i rekreaciju invalida
12,00 – 13,00 Gradski trg: Program predškolskih ustanova Restoran „Grand“ Dani indijske kuhinje
13,00 – 15,15 Gradski trg: Smotra folklora
17,00 – 18,00 Gradski trg: Festivalski radio studio
18,00 – 20,30 Gradski trg: Smotra folklora
19,00 – 22,00 Vinski grad: Muzika uživo / U organizaciji smede-revskih vinara
20,00 – 22,00 Mali grad Smederevske tvrđave: Koncert evergrin muzike „K`o nekadu osam“ / Đorđe Marjanović, Boba Ste-fanović, Nada Pavlović, Ekstra Nena,Lola Novaković, Leo Martin, Beogradski plesni orkestar; Dirigent: Vojkan Borisavljević
20,30 – 20,45 Gradski trg: Stand -up komedija
20,45 – 21,45 Gradski trg: Ples bez granica – Najbolje plesnegrupe Srbije / Nastup plesnih grupa:Fly, Dream team, Elektra, Plesni studioOlja, USB, Star dance studio, Just 2 Cool,La Luna, Continuum, Swing, UV Dens,Mystique
21,45 – 22,00 Gradski trg: Stand -up komedija
22,00 Gradski trg: „Piloti“ Koncert

NEDELjA 29. 09.2013.
10,00 – 13,00 Stara streljana: Turnir u stonom tenisu / Sportskiprogram Društva za sport i rekreacijuinvalida
16,00 Dvorana Smederevo: Bokserska revija / Učestvuju bokseri iz Srbije, Rumunije, Crne Gore, Bugarske i Republike Srpske
18,00- 20,30 Gradski trg: Smotra folklora
20,30 – 20,45 Gradski trg: Stand -up komedija
20,45 – 21,45 Gradski trg: Ples bez granica – Najbolje plesnegrupe Srbije / Nastup plesnih grupa: Fly,Dream team, Elektra, Plesni studio Olja,USB, Star dance studio, Just 2 Cool, La Luna,Continuum, Swing, UV Dens, Mystique
21,45 – 22,00 Gradski trg: Stand -up komedija
22,00 Gradski trg: Haris Džinović / Koncert
00,00 Vatromet

Izvor: www.smederevskajesen.com